دسته‌بندی نشده

انتخاب گوشواره مناسب ؛ نکاتی که باید بدانیم

یک گوشواره ممکن است در نگاه اول خیلی به نظر شما زیبا بیاید؛ اما وقتی آن را به گوشتان آویزان و در آینه نگاه می‌کنید، احساس کنید که اصلا به شما نمی‌آید. پس علاوه بر سلیقه شخصی، در خرید گوشواره باید به فرم صورت خود نیز توجه کنید.
گوشواره، یکی از بهترین وسیله های زینتی است. این وسیله می‌تواند یک قطعه طلای کوچک یا یک آویز بلند و پر زرق و برق باشد. آیا تا کنون به انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت خود فکر کرده‌اید؟ اغلب خانم‌ها هنگام خرید گوشواره سعی می‌کنند کمد لباس‌هایشان را در نظر داشته باشند و بر اساس رنگ و تیپ لباس‌های خود، خریدشان را انجام دهند؛ اما فارغ از رنگ و مدل لباس، خوب است گوشواره را بر اساس فرم صورت خود خریداری کنید. برای این که با اصول این کار آشنا شوید، در این مطلب، راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت را برای شما آورده‌ایم. با ما همراه باشید تا بهترین را انتخاب کنید.

فرم های صورت

۶ دسته‌بندی برای فرم صورت وجود دارد:

گرد، بیضی، مربعی، قلبی، لوزی و کشیده

گوشواره مناسب برای صورت گرد

برای این فرم صورت باید از گوشواره‌های آویز و بلند استفاده کنید؛ مدل‌هایی که به سمت پایین کشیده و باریک شوند. به این ترتیب می‌توانید تعادل را به چهره خود بازگردانید و آن را کمی کشیده‌تر نشان دهید. گوشواره‌های چلچراغی هم برای این صورت‌ها مناسب است؛ زیرا عموما دارای ریشه‌های بلند و منگوله‌ای است.

این را به خاطر داشته باشید که گوشواره‌های گرد، حلقه‌ای و دایره‌ای صورت شما را بیشتر از قبل گرد نشان خواهد داد و جلوه چندان خوشایندی نخواهد داشت. اگر صورت دایره‌ای دارید، بهتر است از این گوشواره‌ها دوری کنید.

گوشواره مناسب برای صورت بیضی

بیضی را عموما بهترین فرم صورت می‌دانند، به این دلیل که هر زیورآلاتی را می‌توان به راحتی با آن ست کرد. با این حال باید بدانید طبق اصول انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت، گوشواره‌هایی به شکل قطره اشک یا مدل‌های کشیده و بلند (البته نه بیش از حد بلند که صورت را کشیده‌تر کند)، برای ایجاد تعادل در این فرم صورت، بهترین گزینه‌ها است. همچنین اگر صورت‎تان فرم بیضی دارد، گوشواره‌های حلقه‌ای، مرواریدی و میخی نیز برای شما بسیار مناسب است.

راهنمای انتخاب گوشواره برای صورت مربعی

گوشواره‌های حلقه‌ای (هوپ)، اشکی و گوشواره‌های دایره‌ای و گرد برای این فرم صورت بهترین است؛ زیرا تعادل خوبی در صورت ایجاد می‌کنند. گرد و دایره‌ای بودن این مدل ها سبب می‌شود تا خطوط تیز و شکننده در صورت مربعی کمتر دیده شود. از انتخاب و خرید گوشواره‌های مربعی و زاویه‌دار خودداری کنید؛ زیرا باعث می‌شود تا فرم صورت بیشتر به چشم آید.

انتخاب گوشواره برای صورت قلبی

 اگر فرم صورت‎تان قلبی است، سراغ خرید گوشواره‌هایی بروید که آویز دارند و بخش انتهایی آن ها گرد است (تیز نباشند بهتر است). این مدل به حفظ تعادل صورت کمک می‌کند و تیزی بخش پایینی صورت را تا حدی پوشانده و باعث می‌شود صورت گردتر دیده شود. از خرید گوشواره‌های دراز و کشیده که لبه‌های تیز دارند خودداری کنید؛ زیرا صورت شما را کشیده‌تر نشان خواهند داد که چندان خوشایند نیست.

گوشواره مناسب برای صورت لوزی

همه مدل‌های گوشواره میخی برای فرم صورت لوزی مناسب است؛ همچنین گوشواره‌های آویز با قد کوتاه هم به زیبایی هر چه بیشتر چهره این افراد کمک می‌کند.

راهنمای انتخاب گوشواره برای صورت کشیده

گوشواره‌های آویز گرد و دایره‌ای؛ برای صورت‌های کشیده گزینه مناسب‌تری است. به طور کلی، تمام مدل‌های گوشواره‌ که می‌تواند صورت شما را گرد نشان دهد و از شدت کشیده بودن آن بکاهد؛ باید در اولویت انتخاب‌های شما باشد. گوشواره‌های میخی هم برای صورت‌های کشیده، گزینه‌های خوبی است. در ضمن از خرید گوشواره‌های دراز و باریک به شدت پرهیز کنید؛ زیرا باعث کشیده‌تر دیده شدن چهره شما خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *